Aktualności
dla mediów

Aktualności 2017

11 edycja konkursu Kolorowe Boiska należy do...
Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce (województwo lubelskie).

Zakończył się drugi, finałowy etap emocjonującej ogólnopolskiej zabawy o profesjonalne boisko sportowe, adresowanej do szkół podstawowych z małych miejscowości. Dzięki konkursowi „Kolorowe Boiska”, którego pomysłodawcą i fundatorem jest Śnieżka SA już jedenasta polska szkoła wzbogaciła się o arenę sportową z prawdziwego zdarzenia!

Sposród wybranych przez Internautów, 20 finalistów – szkół z całej Polski – Komisja Konkursowa dokonała wyboru Laureatów I, II i III miejsca oraz wyłoniła Laureatów miejsc od IV do XX. Ocenie jurorów podlegały: kreatywność, kompozycja, plan ujęcia, wyraz artystyczny; wykorzystanie w pracy konkursowej znaku towarowego fundatora nagród lub farby, lub nazwy kolorów farb, których producentem jest Śnieżka; skala zaangażowania uczniów oraz tytuł pracy konkursowej. Tegoroczna zabawa odbyła się pod hasłem „WF marzeń”, a zadanie polegało na nagraniu 100-sekundowego filkimu na zadany temat.

Zwycięzcą 11. Edycji konkursu „Kolorowe Boiska” została Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce (województwo lubleskie). Swoją, nagrodzoną złotem, pracę uczniowie zatytułowali: „Nasz WF MARZEŃ to WF z Mistrzem”. - Zwycięski filmik to historia, w której widz prowadzony jest przez barwną opowieść zbudowaną na odniesieniach do sportowych autorytetów. Historię kończy ciekawa pointa, a całość wypełniona jest bardzo bogatą scenografią. Film o mistrzowskim WF-ie okazał się mistrzowską opowieścią, którą dopełnia piosenka z autorskim tekstem
- mówi Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Śniezki.

Uczniowie szkoły w Szóstce, którzy w pełnym składzie zaangażowali się w powstawanie filmu (udział w nim wzięli wszyscy uczęszczający do tej placówki) wygrali nagrodę główną, czyli wielofunkcyjne boisko sportowe o syntetycznej nawierzchni wyposażone w zestawy koszy do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz słupki i siatki do piłki siatkowej. Budowany w wakacje obiekt zostanie otwarty już we wrześniu.

Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Wojcieszycach (województwo dolnośląskie). Nagrodami za „srebro” są: mobilny (na stojaku z kółkami) telewizor Samsung z pakietem szkoleniowym na DVD, zestaw interaktywny (tablica + projektor), komplet piłek, bramka przenośna, stół do tenisa i zestaw farb Śnieżka o wartości 1.500,00 zł brutto. Uczniowie swoją pracę zatytułowali: „Marzenia małej dziewczynki – Wf marzeń”. - Miejsce drugie to także bardzo interesująca propozycja filmowa, w której z pomysłem i fantazją opowiedziana została historia małej dziedwczynki marzącej o niezwykłej lekcji WF-u. Ciekawa kompozycja i dynamika sprawiają, że filmik ten ogląda się z niezwykłą przyjemnością, a nawet wzruszeniem – dodaje Aleksandra Małozięć.

Trzecie miejsce w konkursie zdobyła Szkoła Podstawowa w Jędrzychowicach (województwo lubuskie), a film uczniów nosił tytuł „Olimpijski WF”. Nagrody za zajęcie ostatniego miejsca na podium to mobilny (na stojaku z kółkami) telewizor Samsung z pakietem szkoleniowym na DVD, komplet piłek, bramka przenośna, stół do tenisa, zestaw farb Śnieżka o wartości 1.500,00 zł brutto.

Dodatkowo, jury wyróżniło aż 17 szkół, które znalazły się poza pierwszą trójką.

WYRÓŻNIENIA (kolejność alfabetczna)

1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej
(woj. podkarpackie)
2. Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie
(woj. pomorskie)
3. Szkoła Podstawowa w Chobocie
(woj. mazowieckie)
4. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Grochowach
(woj. wielkopolskie)
5. Zespół Placówek Oświatowych w Klementowicach
(woj. lubelskie)
6. Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym
(woj. warmińsko-mazurskie)
7. Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem
(woj. mazowieckie)
8. Szkoła Podstawowa im. Jana Trepczyka w Miszewie
(woj. pomorskie)
9. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu
(woj. wielkopolskie)
10. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prusinowicach
(woj. łódzkie)
11. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
(woj. dolnośląskie)
12. Szkoła Podstawowa w Sarnowie
(woj. mazowieckie)
13. Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy
(woj. małopolskie)
14. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sobótce
(woj. dolnośląskie)
15. Szkoła Podstawowa w Windzie
(woj. warmińsko-mazurskie)
16. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rodziny Łubieńskich w Zasowie
(woj. podkarpackie)
17. Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Zedermanie
(woj. małopolskie)

Równolegle z konkursem dla szkół prowadzony był indywidualny konkurs dla uczniów, który wzbogacił tegoroczną edycję. Polegał na przygotowaniu fotografii, pokazującej pracę nad filmikiem konkursowym lub sposób, w jaki „na sportowo” dzieci spędzają swój wolny czas.

W tym konkursie pierwsze miejsce zajęła Alicja z I klasy Szkoły Podstawowej im. Obrońców Warszawy w Zedermanie. Zdjęcie zatytułowała: „Alicja z Krainy Czarów i Mikołaj (wcale nie taki święty) wspólnie wyruszają na poszukiwanie Śnieżki”. Alicja w nagrodę otrzyma smartfon marki Samsung ze sportową opaską oraz zabierze swoją klasę na wycieczkę do Warszawy, połączoną ze zwiedzaniem Stadionu Narodowego.

Drugie miejsce na podium to praca Weroniki, z III klasy Szkoły Podstawowej w Chobocie, a tytuł jej zdjęcia to: „Zawsze lecę po zwycięstwo!!!” Weronika w nagrodę otrzyma smartfon marki Samsung ze sportową opaską. Jej szkoła wzbogaci się natomiast o komplet strojów sportowych z getrami
Ostatnie, trzecie miejsce zdobył Radosław, z I klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej, za pracę zatytuowaną: „Trening z najlepszymi. Nagrodą dla laureata trzeciej nagrody” jest również smartfon marki Samsung, a jego szkoła otrzyma komplet piłek.

W konkursie fotograficznym, organizator konkursu wyróżnilł 17 uczniów, którzy otrzymają nagrody pocieszenia w postaci zestawów gadżetów od Śnieżki: plecaki, bidony, koszulki, pendrive’y.

Fundator nagród oraz organizator konkursu najserdeczniej dziękują zarówno wszystkim uczestnikom, jak również laureatom i tryumfatorom tegorocznej edycji konkursu. Dziękują i mają nadzieję na….. do zobaczenia za rok. Wówczas znowu zagramy o kolejne, nowe i kolorowe boisko! Składają też oficjalne zapewnienie, że już rodzą się pierwsze pomysły na niespodzianki, które zostaną zaprezentowane podczas kolejnej - tym razem dwunastej - edycji „Kolorowych Boisk”.

Zakończyliśmy etap głosowania internautów w konkursie „Kolorowe Boiska”.

Niezwykle emocjonujący etap głosowania internautów w tegorocznej edycji konkursu „Kolorowe Boiska” już za nami! Jak co roku, odzew i skala zaangażowania małych miejscowości w ogólnopolski program promowania aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz zapewniania dzieciom najlepszych warunków do uprawiania sportu, od 11 lat organizowany przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA., przekroczył optymistyczne oczekiwania.

Głosowano na 67, przygotowanych przez uczniów szkól podstawowych, krótkich filmów video (do 100 sekund) pt. „Wymarzona lekcja WF-u”. Zostały one zgłoszone przez szkoły ze wszystkich 16 regionów w kraju a największe zainteresowanie konkursem wykazały placówki z województw: małopolskiego (11 szkół), mazowieckiego (10 szkół) oraz wielkopolskiego (9 szkół).

Internauci oddawali głosy na stronie konkursowej www.koloroweboiska.pl, w dniach od 7 do 18 czerwca. Głosowanie trwało do – dosłownie – ostatnich sekund. Ostatnie werdykty internautów zostały zarejestrowane w systemie o godz. 23:59:59. Zostały uznane za ważne - liczył się moment kliknięcia przez głosującego na link aktywacyjny.

W wyniku głosowania i weryfikacji głosów, zostało wyłonionych 20 finalistów, z 10 województw w kraju:

1. Województwo dolnośląskie (3 szkoły):
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wojcieszycach,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach,
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sobótce.

2. Województwo lubelskie (2 szkoły):
- Zespół Placówek Oświatowych w Klementowicach,
- Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce.

3. Województwo lubuskie (1 szkoła):
- Szkoła Podstawowa w Jędrzychowicach.

4. Województwo łódzkie (1 szkoła):
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prusinowicach.

5. Województwo małopolskie (2 szkoły):
- Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Zedermanie,
- Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy.

6. Województwo mazowieckie (3 szkoły):
- Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem,
- Szkoła Podstawowa w Sarnowie,
- Szkoła Podstawowa w Chobocie.

7. Województwo podkarpackie (2 szkoły):
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej,
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rodziny Łubieńskich w Zasowie.

8. Województwo pomorskie (2 szkoły):
- Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie,
- Szkoła Podstawowa im. Jana Trepczyka w Miszewie.

9. Województwo warmińsko-mazurskie (2 szkoły):
- Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym,
- Szkoła Podstawowa w Windzie.

10. Województwo wielkopolskie (2 szkoły):
- Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Grochowach,
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu.

Spośród nich Komisja Konkursowa dokona wyboru Laureatów I, II i III miejsca oraz zostaną wyłonieni Laureaci miejsc od IV do XX. Jury będzie oceniać: kreatywność, kompozycję, plan ujęcia, wyraz artystyczny; wykorzystanie w pracy konkursowej znaku towarowego Fundatora Nagród lub farby, lub nazwy kolorów farb, których producentem jest Fundator Nagród; skalę zaangażowania uczniów; tytuł pracy konkursowej.
Nagrodą główną w konkursie dla szkół jest wielofunkcyjne boisko sportowe, którego wykonawcą jest firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają: telewizor Samsung z pakietem szkoleniowym na DVD, zestaw interaktywny (tablica + projektor), stół do tenisa, komplet piłek, bramkę przenośną oraz zapas farb Śnieżka. Nagrodami pocieszenia dla wszystkich, biorących udział w akcji, szkół są farby Śnieżka Satynowa.

Zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu, oraz Laureatów od II do XX miejsca poznamy w piątek, 23 czerwca 2017 roku. Tego samego dnia ogłoszeni zostaną Zwycięzcy I,II,III miejsca oraz IV do XX w konkursie dla uczniów szkół na najlepsze zdjęcie. Lista zostanie ogłoszona i publikowana w serwisie www.koloroweboiska.pl

Rywalizacja o „Kolorowe Boisko” trwa!

Na starcie 67 szkół podstawowych z całego kraju.
Ruszyło głosowanie internautów.
Swój głos oddaj już dziś!


Trwa głosowanie internautów w 11 edycji ogólnopolskiego konkursu "Kolorowe Boiska”, od jedenastu lat organizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. Jest to program dla szkół podstawowych z małych miejscowości, którego ideą jest promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz zapewnianie dzieciom najlepszych warunków do uprawiania sportu.

Przez 3 tygodnie miesiąca maja uczniowie i nauczyciele tworzyli wspólnie niebanalne pomysły, przygotowywali oryginalne scenariusze i „kręcili” zdjęcia do krótkich filmów video pt. „Wymarzona lekcja WF-u”. Efektem tych starań jest 67, zakwalifikowanych do konkursu, wspaniałych prac. Zostały one zgłoszone przez szkoły ze wszystkich 16 regionów w kraju, a największe zainteresowanie konkursem wykazały placówki z województw: małopolskiego (11 szkół), mazowieckiego (10 szkół) oraz wielkopolskiego (9 szkół). Wszystkie filmy konkursowe zostały zamieszczone na stronie konkursowej www.koloroweboiska.pl

W pierwszym etapie konkursu nadesłane prace zostały poddane ocenie internautów. Głosować może każdy, kto do dnia 18 czerwca br. odwiedzi stronę konkursową www.koloroweboiska.pl/glosuj i wybierze swój ulubiony film, spośród wszystkich opublikowanych. Każdy głos się liczy. Każdy głosujący może zwiększyć szansę wybranej przez siebie szkoły na zwycięstwo i głowną nagrodę w konkursie, którą jest wielofunkcyjne boisko sportowe, ufundowane przez Śnieżka SA.

Do etapu finałowego zakwalifikowanych zostanie 20 wybranych prac z największą ilością głosów. Listę uczestników finału poznamy 20 czerwca. Spośród nich profesjonalne jury konkursowe wyłoni wielkiego zwycięzcę konkursu oraz laureatów miejsc drugiego i trzeciego. Werdykt jury zostanie ogłoszony w dniu 23 czerwca 2017 roku.

Kolorowe Boisko od Śnieżki!
Może tym razem w Twojej szkole?

10 maja, już po raz jedenasty, startuje nowa edycja ogólnopolskiego konkursu „Kolorowe Boiska”. Ty też możesz pokolorować boisko w swojej szkole! Zgłoś się już teraz!

Już 10 maja rusza konkurs „Kolorowe Boiska”, od jedenastu lat z powodzeniem organizowany przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Konkurs „Kolorowe Boiska” to projekt dla szkół podstawowych z miejscowości małych, mniejszych i tych zupełnie najmniejszych. Ideą konkursu jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu i zapewnianie dzieciom doskonałych warunków do prowadzenie aktywności fizycznej i uprawiania sportu. W ciągu dziesięciu minionych lat w ramach akcji ufundowaliśmy nowoczesną infrastrukturę i sprzęt sportowy służący każdego dnia roku szkolnego tysiącom młodych ludzi w całej Polsce. W ubiegłym roku „pokolorowaliśmy” sportowy świat podkarpackiej miejscowości Manasterz, budując wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego otwarcie uświetnił swoją obecnością znany i lubiany, były reprezentant Polski w piłce nożnej – Radosław Majdan. To już 11 „arena sportowa”, służąca lokalnej społeczności, ufundowana przez Śnieżkę.

W tym roku kolejny raz… gramy o boisko! Wygra je szkoła, której uczniowie przygotują najciekawszy, i najbardziej kreatywny 100-sekundowy filmik pt. „Wymarzona lekcja WF-u”. Sportową twarzą tegorocznego konkursu został Tomasz Rząsa - były reprezentant Polski w piłce nożnej, zdobywca Pucharu UEFA z 2002 roku z drużyną Feyenoordu Rotterdam. Jak co roku szkoły, które zgłoszą się w pierwszych pięciu dniach trwania konkursu otrzymają również nagrodę gwarantowaną - 12,5 litra farby Śnieżka Satynowej. Do rywalizacji zapraszamy każdą szkołę podstawową zlokalizowaną w miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców, nieposiadającą profesjonalnego boiska.
 

Dodatkowo, tegoroczną edycję akcji wzbogaciliśmy o równoległy, indywidualny konkurs dla uczniów o łącznej puli nagród w wysokości 10 tysięcy złotych. Polegać on będzie na przygotowaniu fotografii, pokazującej pracę nad filmikiem konkursowym lub sposób, w jaki „na sportowo” dzieci spędzają swój wolny czas. Zwycięzca zabawy wygra telefon marki Samsung oraz sportową opaskę na rękę, i wraz z całą klasą wybierze się na wycieczkę na Stadion Narodowy w Warszawie. Nagrodami za pozostałe miejsca na podium będą:
• Miejsce drugie - smartfon marki Samsung ze sportową opaską dla autora fotografii oraz komplet strojów piłkarskich dla szkoły.
• Za zajęcie 3 miejsca - smartfon marki Samsung ze sportową opaską dla autora fotografii oraz komplet piłek dla szkoły.

Start konkursu już 10 maja.
Wszystkie szczegóły już wkrótce na stronie www.koloroweboiska.pl
Oglądaj nas każdego dnia!